Description
| Brands | Acer |
|---|---|
| Model | Predator Helios Neo 16 |
| Processor | Intel Core i7 13th Generation |
| Processor Type | Intel® Core™ i7-13700HX processor Hexadeca-core 2.10 GHz |
| Memory | 16GB |
| Hard Drive | No |
| SSD | 1TB |
| Graphic Card | 6GB Nvidia Graphics |
| Screen Size | 16″ |
| Resolution | WQXGA (2560 x 1600) 16:10 165 Hz |
| Finger Print | No |
| Backlit Keyboard | No |
| HDMI | Yes |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | Yes |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | Windows 11 |
| Color | Black |
| Weight | 6.39 lb |
| Warranty | 1 Year Warranty |








Reviews
There are no reviews yet.