Description
| Brands | Apple |
|---|---|
| Model | MGN63 |
| Processor | Apple M1 Chip With 8 Cores |
| Memory | 8GB |
| Hard Drive | No |
| SSD | 256GB |
| Graphic Card | Apple M1 Chip With 7-Cores GPU |
| Screen Size | 13.3″ |
| Resolution | LED-backlit display with IPS technology; 2560-by-1600 native resolution at 227 pixels per inch with support for millions of colors 400 nits brightness True Tone technology |
| Finger Print | Touch ID |
| Backlit Keyboard | Yes |
| HDMI | No |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | No |
| USB Port | Two Thunderbolt Ports USB 4 ports |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | 5.0 |
| Operating System | MacOS |
| Color | Spacegrey |
| Weight | 2.8 pounds (1.29 kg) |
| Warranty | International Warranty |







Reviews
There are no reviews yet.