Description
| Brands | Apple |
|---|---|
| Model | MLXW3 |
| Processor | Apple M2 Chip With 8 Cores |
| Memory | 8GB |
| Hard Drive | No |
| SSD | 256GB |
| Graphic Card | Apple M2 Chip With 8-Cores GPU |
| Screen Size | 13.6″ |
| Resolution | LED-backlit display with IPS technology (2560×1664) Native resolution at 224 pixels per inch with support for 1 billion colors 500 nits brightness True Tone technology |
| Finger Print | Touch ID |
| Backlit Keyboard | Yes |
| HDMI | No |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | No |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | 5.0 |
| Operating System | MacOS |
| Color | Spacegrey |
| Weight | 2.96 pounds (1.35 kg) |
| Warranty | International Warranty |







Reviews
There are no reviews yet.