Description
| Brands | Apple |
|---|---|
| Model | MNEJ3 |
| Processor | Apple M2 Chip With 8-Cores |
| Memory | 8GB |
| Hard Drive | No |
| SSD | 512GB |
| Graphic Card | Apple M2 Chip With 10-Cores GPU |
| Screen Size | 13.3″ |
| Resolution | LED-backlit display with IPS technology; 2560-by-1600 native resolution at 227 pixels per inch with support for millions of colors 500 nits brightness True Tone technology |
| Finger Print | Touch ID |
| Backlit Keyboard | Yes |
| HDMI | No |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | No |
| USB Port | Two Thunderbolt / USB 4 ports |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | MacOS |
| Color | Spacegrey |
| Weight | 1.4 kg |
| Warranty | International Warranty |






Reviews
There are no reviews yet.