Description
| Brands | Apple |
|---|---|
| Model | MPHE3 |
| Processor | Apple m2 chip with 10-cores CPU |
| Memory | 16GB |
| Hard Drive | No |
| SSD | 512GB |
| Graphic Card | Apple m2 chip with 16-cores GPU |
| Screen Size | 14″ |
| Resolution | 14.2-inch (diagonal) Liquid Retina XDR display 3024-by-1964 native resolution at 254 pixels per inch |
| Finger Print | Touch ID |
| Backlit Keyboard | Yes |
| HDMI | Yes |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | No |
| USB Port | Three Thunderbolt 4 (USB-C) ports |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | MacOS |
| Color | Spacegrey |
| Weight | 3.5 pounds (1.6 kg) |
| Warranty | International Warranty |







Reviews
There are no reviews yet.