Description
| Brands | Dell |
|---|---|
| Model | 7420 |
| Processor | Intel Core i7 12th Generation |
| Processor Type | Intel Core i7-1255U (up to 4.70GHz, 12MB Cache) |
| Memory | 16GB |
| Hard Drive | No |
| SSD | 512GB |
| Graphic Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Screen Size | 14″ |
| Resolution | FHD+ (1920 x 1200) Truelife touch narrow border WVA Display |
| Finger Print | yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| HDMI | Yes |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | No |
| USB Port | 2 USB 3.2 Gen 2×1 Type-C with PowerDelivery and Video 1 USB 3.2 Gen 1 Type-A port |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | Windows 11 |
| Color | Silver |
| Warranty | International Warranty |






Reviews
There are no reviews yet.