Description
| Brands | HP |
|---|---|
| Model | EW0013DX |
| Processor | Intel Core i5 12th Generation |
| Processor Type | Intel Core i5-1235U (up to 4.4 GHz) |
| Memory | 8GB |
| Hard Drive | No |
| SSD | 256GB |
| Graphic Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Screen Size | 15.6″ |
| Resolution | 15.6″ diagonal, FHD (1920 x 1080), multitouch-enabled, IPS, edge-to-edge glass, micro-edge, 400 nits, low power, 100% sRGB |
| Finger Print | No |
| Backlit Keyboard | Yes |
| HDMI | Yes |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | No |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | window 10 |
| Weight | 3.75 lb |
| Warranty | 30 Days Warranty |








Reviews
There are no reviews yet.