Description
| Brands | Lenovo |
|---|---|
| Model | LOQ 15 |
| Processor | Intel Core i5 13th Generation |
| Processor Type | Intel Core i5-13420H 13th Generation |
| Memory | 8GB |
| Hard Drive | No |
| SSD | 1TB |
| Graphic Card | 6GB Nvidia Graphics |
| Screen Size | 15.6″ |
| Resolution | 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 350nits Anti-glare, 45% NTSC, 144Hz, G-SYNC® |
| Finger Print | No |
| Backlit Keyboard | No |
| HDMI | Yes |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | No |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | Windows 11 |
| Color | Storm Grey |
| Warranty | International Warranty |







Reviews
There are no reviews yet.