Description
| Brands | Asus |
|---|---|
| Model | Asus Creator Q540VJ |
| Processor | Intel Core i9 13th Generation |
| Processor Type | Intel Core i9-13900H ( 4.10 GHz base frequency up to 5.40 GHz, 14 Cores, 20 Threads, 24MB Cache ) |
| Memory | 16GB |
| Hard Drive | No |
| SSD | 1TB |
| Graphic Card | 6GB Nvidia Graphics |
| Screen Size | 15.6″ |
| Resolution | 15.6″, 2.8K (2880 x 1620) OLED 16:9 aspect ratio, 0.2ms response time, 120Hz, 400nits, 70% less harmful blue light, Non-touch screen |
| Finger Print | yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| HDMI | Yes |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | No |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Color | Black |
| Weight | 1.80 kg |
| Warranty | International Warranty |









Reviews
There are no reviews yet.