Description
| Brands | HP |
|---|---|
| Model | 290 G4 |
| Form Factor | Micro Tower |
| Processor | Intel Core i3 10th Generation |
| Processor Type | Intel Core i3-10100 (3.6 GHz to 4.3GHz, 6MB Cache) |
| Motherboad Chipset | Intel H470 |
| Memory | 4GB DDR4 |
| Hard Drive | 1TB Sata |
| SSD | No |
| Graphic Card | Intel UHD Graphics |
| Operating System | Dos |
| Optical Drive | Yes |
| HDMI | Yes |
| Display Port | No |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | RJ-45 |
| USB Ports | Front: USB 2.0 Ports (6) Rear: USB 2.0 Ports (2) |
| Wireless | No |
| Dimension | 15.5 cm, 30.3 cm, 33.7 cm |
| Warranty | 1 Year Warranty |






Reviews
There are no reviews yet.