Description
| Brands | Lenovo |
|---|---|
| Model | V15 G3 |
| Processor | Intel Core i5 12th Generation |
| Processor Type | Intel Core i5-1235u Processor (10 Cores – 12 Threads) |
| Memory | 4GB |
| Hard Drive | No |
| SSD | 256GB |
| Graphic Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Screen Size | 15.6″ |
| Resolution | 1920×1080 |
| Finger Print | No |
| Backlit Keyboard | No |
| HDMI | Yes |
| Audio Port (Out) | Yes |
| Lan | Yes |
| USB Port | 1x USB 2.0 1x USB 3.2 Gen 1 1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.2) |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | Dos |
| Color | Black |
| Weight | 1.7 kg (3.75 lbs) |
| Warranty | International Warranty |







Reviews
There are no reviews yet.